Bike'n'Boulder

1 | Tištěný průvodce Rychlebské bouldry

Kompletní přehled všech více jak 800 bouldrů v Rychlebských horách. Převážná část z bouldrů se nachází v okolí Žulového a Sokolího vrchu a jedná se především o žulové balvany. Průvodce je doplněn také o bouldrové okruhy, které navazují na Rychlebské stezky, a přehledné mapky jednotlivých oblastí. Formát 150×150 mm. Počet stran 324. Šitá vazba s měkkými deskami. Více informací na pruvodce.javaanes.cz. Průvodce koupíte i v infocentru přímo na Základně Rychlebských stezek.


2 | Půjčovna boulder vybavení

Základna je vhodným výchozím bodem nejen pro ježdění na kole, ale pro i lezení, především boulderové, a proto nabízíme službu zapůjčení boulderového vybavení.

denní půjčovné / záloha

lezečky 100 Kč / 1000 Kč
bouldermatka 100 Kč / 1000 Kč
pytlík s magnesiem 50 Kč / 200 Kč

  • Denní půjčovné je jediná sazba.
  • Vybavení si můžete půjčit od 9.00 do 18.00.
  • Vybavení si můžete rezervovat předem. Ideálně pište e-mail na info@rychlebskestezky.cz, popřípadě volejte v otevírací dobu infocentra na +420 607 061 445.
  • Kauce je možné složit pouze v hotovosti. Kauci je možno složit i v jiné měně (EUR, PLN, …). Jako kauci nebereme žádné jiné věci (mobil, kolo, klíče od auta apod.).
  • Pokud vybavení vrátíte výrazně poškozené, bude Vám naúčtována pokuta.
  • Pokud nenajdete odpovědi na vaše otázky na našich stránkách, nebo pokud Vám není něco jasné, pište e-mail na info@rychlebskestezky.cz, nebo v otevírací dobu Infocentra volejte na +420 607 061 445.


3 | Průvodce lezením na MoravěRychlebské hory nejsou jen Rychlebské stezky, ale nabízí i mnoho vhodných lokalit pro bouldrování. Lezečky s mádžákem váš bike batoh nepřetíží a umožní vám objevit další unikátní rozměr Rychlebských hor. Z nabídky si vyberou lezci všech úrovní, pro ty náročnější jsou tu i směry vytyčené českou bouldrovou špičkou jako je Adam Ondra, či Martin Stráník. Obtížnost těchto bouldrů dosahuje klasifikace 8A fb.
Ucelený přehled a veškeré informace o možnostech lezení včetně souřadnic gps získáte na stránkách Průvodce lezením na Moravě pruvodce.javaanes.cz. Databáze je neustále doplňována a zpřesňována, aktuální informace si můžete stáhnout i ve formě pdf.

Jedná se především o tyto lokality:

V okolí Černé Vody naleznete dále tyto oblasti:


Martin Stráník, Magicwood (foto Patrik Pompe, papope.cz)

Martin Stráník, Magic wood, Žulový vrch – U Jedlí (foto Patrik Pompe, papope.cz)

Bouldering je hra. Hra, která respektuje křivky dané přírodou. Máte-li chuť si tyto ladné křivky osahat také, zpomalit svůj tep, zatajit dech a na jeden nádech udělat několik temp vzhůru po hladké chladné plotně, přibalte si do batohu pár lezeček a mádžo.


4 | Boulderové okruhy Rychlebských stezekOtestuj svou sílu a vytříbenost techniky na nejlepších kamenech, které v Rychlebech odhalil ledovec ze Švéd. Pro každou výkonnostní kategorii jsme vybrali z lokalit v okolí Rychlebských stezek co možná nejhezčí boulderové problémy a zahrnuli je do obtížnostně rozdílných okruhů. Pojď s námi i Ty objevovat skyrtá zákoutí nejzajímavějších boulderových oblastí na severu Moravy. Průvodce boulderovými okruhy je součástí tištěného průvodce Rychlebské bouldry.