Bike škola – dospělí

 1. Kempy
  1. Komu jsou kempy určeny?
  2. Typy kurzů
  3. Přihlášení na kemp a jeho cena
  4. Co s sebou
 2. Individuální a skupinová výuka mimo termíny kempů
 3. Instruktoři


1) Kempy 2021


Základní

22.–23. 5. Základní kemp
26.–27. 6. Základní kemp
10.–11. 7. Základní kemp
14.–15. 8. Základní kemp
11.–12. 9. Základní kemp


Pokročilý

29.–30. 5. Pokročilý kemp
26.–27. 6.
Pokročilý kemp
17.–18. 7. Pokročilý kemp
14.–15. 8. Pokročilý kemp
25.–26. 9. Pokročilý kemp


Ladies

12.–13. 6. Ladies kemp
17.–18. 7. Ladies kemp
28.–29. 8. Ladies kemp
25.–26. 9. Ladies kemp


BackCountry

24.–25. 7. BackCountry
21.–22. 8. BackCountryBikeškola je určena každému, kdo se chce naučit kolo lépe ovládat a chce si jízdu na trailu více užít. Výuka vždy začíná ve skillscentru u základny. Tam se naučíme kolo správně ovládat na různých překážkách. Poté na konkrétních místech na trailech instruktor ukáže ideální stopu jízdy, kterou si poté účastníci vyzkouší. Nechybí zpětná vazba, informace o tom, co děláte dobře a na čem je potřeba ještě zapracovat. K tomu využíváme video rozbor přímo na trailu. Pro každý druh kempu jsou vybrány konkrétní pasáže, které jsou ideální pro výuku konkrétního prvku.Komu jsou kempy určeny?

Instruktor se díky malému počtu účastníků ve skupině (max. 7 účastníků) může každému jezdci věnovat individuálně na jeho úrovni. Na konkrétních trailech instruktor ukáže ideální stopu jízdy, kterou si poté účastníci vyzkouší. Nechybí zpětná vazba, informace o tom, co dělá kdo špatně a co dobře. Pro každý kurz jsou vybrány pasáže na míru, kterou jsou ideální pro výuku konkrétního prvku.

Kempy jsou rozčleněny podle úrovně jízdy tak, aby méně zkušení nezpomalovali pokročilé a obráceně aby méně zkušení měli dostatek času na procvičení každé techniky. Víkendové kempy nejsou kromě dětské výuky určené pro děti. Kempy jsou určeny každému, kdo chce zlepšit požitek z jízdy a s kolem si na trailu víc hrát. Už to nebude pouze o průjezdu, ale více o zážitku.

Program kempů:

 • 9:45 sraz před infocentrem
 • 10:00–11:30 teoretická část u Základny a ve skills centru
 • 11:30–12:00 přestávka
 • 12:00–17:00 (druhý den do 16:00) výuka na trailech
 • 17:00–17:30 společné jídlo v bike café a zhodnocení dne (dobrovolné)
 • 18:00–19:00 přednáška nastavení a údržba kola (dobrovolné)


Typy kurzů:

 1. Základní
 2. Pokročilý
 3. Ladies
 4. BackCountry
 5. Bajková školka, dětská výuka


A) Základní

Je určen jezdcům, kteří dosud jezdili spíše po širokých cestách a nemají dostatek zkušeností s jízdou v terénu a přes nejrůznější nerovnosti. Je určen pro ty, kteří se na trailech typu Tajemný zatím trápí, nebo jej ani nedokážou sjet. Naučíte se jak kolo ovládat, pracovat s těžištěm, projíždět klopené i neklopené zatáčky, malé překážky a dropy. Po absolvování kempu zvládnete projet a užít si všechny traily kromě Walesu a Velblouda.


B) Pokročilý

Je určen těm, kteří zvládají projet většinu našich trailů, ale chtějí získat z průjezdu trailů typu Wales více radosti. Chtějí se naučit využívat všechna zábavná místa na Superflow a vytěžit z potenciálu trailu maximum stejně jako z jakékoliv jiné vyjížďky. Naučí se v pohodě projíždět i ta nejtěžší místa trailů, vyzkouší si nejrůznější překážky i mimo trail. Vyzkouší si skoky a průjezdy různých typů zatáček, či sjezdy po skalkách.


C) Ladies

Dámská obdoba základního kempu se zaměřuje na zbavení se strachu a zdokonalení ovládání kola v klidnější atmosféře bez testosteronového vlivu partnerů. V čistě dámské společnosti si účastnice mohou procvičit prvky techniky jízdy v klidu, bez hecování a pouze na úrovni, jakou si samy určí, aniž by se musely přizpůsobovat tempu a nárokům mužských účastníků.


D) BackCountry

Víkendový přejezd zapomenutými kouty Rychlebských hor. Za dva dny zvládneme 100 km s přenocováním na hřebenu. Tam bude přistaveno auto s osobními věcmi a teplým jídlem. Trasa bude začínat a končit na základně Rychlebských stezek a pojede se směrem od Smrku až po Borůvkovou horu.


E) Bajková školka, dětská výuka

Navštivte prosím samostatnou stránku Bajková školka, dětská výuka.


Přihlášení na kemp a jeho cena

Registrovat se a obrátit se na nás s dalšími dotazy ohledně výuky pro dospělé můžete na bikeskola@rychlebskestezky.cz. Při registraci prosím uvádějte vaše telefonní číslo a napište nám do emailu prosím také pár slov o sobě – jak dlouho a na jakém kole jezdíte, v čem jste dobří a co byste se naopak rádi naučili. Máte nějaké další dotazy, na které jste tu nenašli odpověď? Obecné informace o výuce vám můžeme sdělit na +420 607 061 445, nemůžeme vás ale po telefonu registrovat.

Pokud chcete účast na kempu někomu darovat, můžeme vám nabídnout možnost vystavení dárkového poukazu. Poukaz nemusí být vystaven ani na konkrétní datum, ani na konkrétní obtížnost kempu.

Cena za osobu za dva dny kempu je 2 900 Kč, platit můžete na místě kartou, nebo v hotovosti. Za cenu 1 700 Kč je možné zúčastnit se pouze jednoho dne, ale měl by to být den první. Pokud byste měli zájem o účast pouze na druhém dni, je nutné mít za sebou účast na prvním, nebo mít jezdecké zdatnosti na úrovni prvního dne, v tomto případě nás prosím kontaktujte, děkujeme. Dvoudenní Backcountry kemp stojí 1 800 Kč. Platí se v průběhu kempu v infocentru.

Všichni účastníci kempů obdrží slevu ve výši 5 % na nákup v Infocentru Rychlebských Stezek (po dobu trvání školení).


Co s sebou?

Jede se za každého počasí, jelikož není špatného počasí, pouze špatná volba oblečení. Proto si do batohu přibalte náhradní kus oblečení na převlečení do suchého po výjezdu, pláštěnku a případně i náhradní pár rukavic.

Na kemp doporučujeme chrániče kolen a holení, které přidají na jistotě při tréninku ve skills centru i v těžším terénu. Chrániče nejsou povinné, ale doporučené a lze je na dobu kempu půjčit (počítejte ale s omezeným počtem dostupných párů). Na kempy je vhodné zvolit pedály, na které jste zvyklí a budete na nich jezdit i v budoucnu. Mělo by se jednat buď o platformové pedály s piny nebo o nášlapné pedály. Na kempy vyšší pilotáže je možné si vzít i integrální přilbu.

Do batohu si vezměte dostatek vody minimálně na výjezd, voda se dá doplnit na Wiessnerovi. Určitě to chce si přibalit energii ve formě tyčinek či svačiny.


2) Privátní výuka mimo termíny kempů


Naši certifikovaní instruktoři vám předají tajemství plynulé a bezpečné jízdy. Rezervujte si výuku s instruktorem jízdy na horském kole (raději s větším předstihem, abychom vám mohli vyhovět). Pokud chcete investovat do sebezdokonalování, tak se Vám to vrátí s požitkem z jízdy na stezkách i mimo ně!

Při individuální výuce se instruktor věnuje pouze vám. Program výuky a její náplň jsou vytvořeny na základě vašich přání a úrovně vašich dovedností.

Pokud chcete výuku někomu darovat, můžeme vám nabídnout možnost vystavení dárkového poukazu. Poukaz nemusí být vystaven na konkrétní datum.Bike škola Rychlebských stezek a Lipovských stezek nabízí:

Bike škola3 a více osob
2 osoby1 osoba
1 den
1 700 Kč/os2 300 Kč/os3 000 Kč
2 dny2 900 Kč/os4 200 Kč/os5 700 Kč


Registrovat si termín a obrátit se na nás s dalšími dotazy ohledně výuky pro dospělé můžete na bikeskola@rychlebskestezky.cz. Při registraci prosím uvádějte vaše telefonní číslo a napište nám do emailu prosím také pár slov o sobě – jak dlouho a na jakém kole jezdíte, v čem jste dobří a co byste se naopak rádi naučili. Máte nějaké další dotazy, na které jste tu nenašli odpověď? Obecné informace o výuce vám můžeme sdělit na +420 607 061 445, nemůžeme vám ale po telefonu registrovat termín.


3) Instruktoři


Naši zkušení instruktoři disponují rozmanitou škálou dovedností, které mohou bikerům předat. Přistoupili jsme ke striktnímu omezení počtu účastníků na sedm lidí na jednoho instruktora, aby si všichni účastníci měli šanci dostatečně procvičit nově nabyté dovednosti.


Ondra Hoigr

Místní shaper, autor některých sekcí Superflow. Bikrosař a fourcrosař, který se v současnosti věnuje i závodnímu sjezdu a kromě Rychlebských stezek je podepsán například i pod Bike parkem Kouty. Kromě bikerské činnosti je držitelem instruktorských licencí pro výuku snowboardingu, kiteboardingu a windsurfingu a má mnohaleté zkušenosti s výukou sportu.


Tomáš Marčík

Rychlebské stezky a okolí má v oblibě od počátku vzniku trailů pod Sokolím vrchem. Jako aktivní účastník enduro závodů čerpá ze zkušeností získaných na sjezdových závodech v ČR i zahraničí. V oblibě má technicky náročné traily a využití rychlosti k jejich hladkému překonání.


Lukáš Březina

Lukáš byl několik let v týmu Rychlebských trailbuilderů, a byl denně na stezkách a na vlastní ruce zná každý metr trailů. Jezdil závody XC i enduro. Teď už ale nejezdí na čas, ale pro zábavu. Na trailech tráví spoustu času, buď to na nich jezdí nebo staví nové a udržuje stávající.


Natálie Boubelová

Pohybuje se v cyklistickém světě již od roku 2008 a od té doby si vyzkoušela XC závody, maratony a nakonec ji okouzlilo enduro. Dvě sezóny strávila na Základně RS. V současné době se věnuje Ladies kempům, kde pomáhá bajkerkám nebát se těžšího terénu a kamenů. Věnuje se psychologické stránce ženského sportu. Při sportu se řídí heslem, že největší boj svádíme sami se sebou.